Hangi eğitimden başlamalıyım?

Hangi eğitimden başlayacağınız tamamen sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Eğitimlerimizden en verimli sonucu alabilmeniz ve kendi eğitim programınızı oluşturabilmeniz için öncelikle kataloğumuzda yer alan eğitimlerin detaylarını incelemeniz faydalı olacaktır.

Eğitimlere nasıl katılabilirim?

Kataloğumuzda yer alan her eğitimin tanıtım sayfasında Eğitime Katıl butonu bulunur. Bu butona tıklayarak anında dilediğiniz eğitime katılabilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Eğer Tepebaşı Kent Enstitüsünün sunduğu hizmetlerden ilk defa yararlanıyorsanız sistem sizi kayıt sayfasına yönlendirecektir. Bir defaya mahsus olarak yapacağınız ücretsiz kayıt işleminde sizden ad, soyad ve e-posta gibi bazı kişisel bilgiler istenir.

Eğitimler ücretli mi?

Hayır. Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimleri ücretsizdir.

Bir eğitime katıldım, şimdi ne yapmalıyım?

Katıldığınız eğitimleri görüntülemek ve eğitimler kapsamında sunulan hizmetlere erişmek için öncelikle Tepebaşı Kent Enstitüsü web sitesine giriş yapmalısınız. Kayıt işlemi sırasında belirttiğiniz e-posta adresiniz ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı menüsünden Eğitimlerim bağlantısına tıklayarak Tepebaşı Kent Enstitüsü çalışma alanınıza erişebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz eğitimi açmak için üzerine tıklayınız. Eğitim kapsamında sunulan öğrenme ortamlarına erişmek için eğitim menüsünde yer alan Öğren, Tartış, Katıl ve Belgelendir bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Eğitimler kapsamında hangi öğrenme ortamları kullanılmaktadır?

Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimleri hem uzaktan hem de yüz yüze öğrenme uygulamalarıyla güçlendirilmiştir. Eğitim içeriği e-öğrenme tekniğiyle hazırlanmış interaktif e-dersler kullanılarak sunulmaktadır.

Bir eğitimi açtıktan sonra eğitim menüsünde yer alan Öğren bağlantıya tıklayarak eğitim kapsamında hazırlanmış tüm interaktif e-derslere ulaşabilirsiniz. Tartış bağlantısına tıklayarak hem Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitmenleriyle hem de bu eğitimi almakta olan diğer öğrencilerle yazışabilir, eğitim hakkında fikir alış-verişinde bulunabilirsiniz. Katıl bağlantısına tıklayarak eğitim kapsamında düzenlenen çevrimiçi web toplantılarına ya da yüz yüze etkinliklere erişebilirsiniz. Son olarak eğitime katılımınızı belgelendirmek için Belgelendir bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Nasıl ders çalışmalıyım?

Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimleri interaktif e-ders formatında hazırlanmıştır. Öz-tempolu öğrenme yaklaşımında en çok tercih edilen e-öğrenme ortamlarından biri olan interaktif e-ders; öğrenme amaçları doğrultusunda yapılandırılmış bir çoklu ortam yazılımıdır. Ders içeriği metin, ses, video, etkileşimli sorular, oyunlar vb. medyalar kullanılarak bir senaryo kapsamında öğrenenlere sunulur.

Eğitim kapsamındaki tüm konuların modüller halinde sunulduğu interaktif e-dersler ile yer ve zaman bağımsız olarak kendi öğrenme hızınızda ders çalışabilirsiniz. İnteraktif e-dersler, HTML5 teknolojisi ile geliştirilmiştir. Bu nedenle platform bağımsız yani; masaüstü, tablet ve cep telefonları aracılığıyla Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde işlevsellik kaybı olmadan kullanılabilmektedir.

Bir eğitimi açtıktan sonra eğitim menüsünde yer alan Öğren bağlantıya tıklayarak eğitim kapsamında hazırlanmış tüm interaktif e-derslere ulaşabilirsiniz.

Eğitmenlerle ve diğer öğrencilerle nasıl iletişime geçebilirim?

Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimleri sosyal etkileşime olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Her bir eğitim için özel olarak oluşturulmuş tartışma gruplarına katılarak hem Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitmenleriyle hem de bu eğitimi almakta olan diğer öğrencilerle eş-zamansız olarak yazışabilirsiniz. Ayrıca yeni tartışma başlatabilir, var olan bir tartışmaya katılabilir ve anlamadığınız ya da detaylarını öğrenmek istediğiniz konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

Tartışma gruplarına erişmek için ilgili eğitimin ana menüsünden Tartış bağlantısına tıklayınız.

Yüz yüze derslere katılabilir miyim?

Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimleri hem uzaktan hem de yüz yüze öğrenme uygulamalarıyla güçlendirilmiştir. Eğitim içeriği e-öğrenme tekniğiyle hazırlanmış interaktif e-dersler kullanılarak sunulmaktadır. Eğitimlerin uygulamaya ayağı ise farklı periyotlarda düzenlenecek çevrimiçi canlı toplantılar ve yüz yüze etkinliklerle desteklenmektedir.

Etkinlik programı eğitimden eğitime farklılık göstermektedir. Eğitimler kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikleri takip etmek için eğitimin ana menüsünden Katıl bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Katıldığım eğitimleri nasıl belgelendirebilirim?

Tepebaşı Kent Enstitüsü eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenenlerin performansları, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi onaylı bir katılım sertifikası ile belgelendirilmektedir.

Teknik sorunlar için kime başvurabilirim?

kentenstitusu@tepebasi.bel.tr e-posta adresine e-posta göndererek Tepebaşı Kent Enstitüsü Öğrenci Destek Ekibimizle bağlantıya geçebilirsiniz.